ҚР Мәдениет және спорт министрі Абай елінде

ҚР МӘДЕНИЕТ ЖӘНЕ СПОРТ МИНИСТРІ АБАЙ ЕЛІНДЕ

Мұхтар Әуезовтің 125 жылдық мерейтойына орай ҚР Мәдениет және спорт министрі Дәурен Абаев Шығыс Қазақстанға жұмыс сапары аясында Абайдың «Жидебай-Бөрілі» мемлекеттік музей-қорығының бөлімдеріне барды.

Министр Абай Құнанбайұлының туған жері Сырт-Қасқабұлақ, Ақшоқыдағы Құнанбай қорымы, Абай-Шәкәрім мемориалдық кешендерінде болып, зиярат етті. Сондай-ақ, Жидебайдағы Абай музей-үйі экспозициясымен танысып, Бөрілідегі М.Әуезов музей-үйінің жаңа экспозициясын салтанатты түрде ашты.

«Шығыс Қазақстанның киелі нысандары — халқымыздың тарихи және рухани құндылыққа ие мекені саналады. Мұнымен ешкім дауласпайды. Біздің міндетіміз-осы мұраны құрметтеу және сақтау, оны барша қазақстандықтар мен шетелдік қонақтар үшін қолжетімді ету. Сонымен қатар, біздің салт-дәстүріміз, салт-дәстүріміз, мәдениетіміз бен тарихымыз туристер үшін қызықты екенін ұмытпай, осынау үрдісті қолдау қажетпіз. Қолда бар әлеуетімізді іске асырып, бұл өңірді этнографиялық және экологиялық туризмнің орталығына айналдыруымыз керек», — деді Дәурен Абаев.